top of page

Nazretie pod pokrievku obrannej mágie


Vždy majte pri vchode do domu zasadený rozmarín

Po stáročia boli čarodejnice obviňované z počarovania ľudí, zmarenia úrody, či kysnutia mlieka. Tisíce žien i mužov boli obvinené neprávom a upálené na hranici, či utopené. Netvrdím, že sem - tam nechcel niekto potrestať suseda, závisť je ľuďom vlastná v akomkoľvek období histórie. Zlo sa dialo a deje ľuďom priamo pred očami, aj keď pred ním zatvárame zrak alebo ho nečinne akceptujeme. Ak máte už dosť nečinnosti a veríte, že aj vy ako jednotlivec dokážete zmeniť dianie, tieto "spells" sú pre vás. Ak v to neveríte, pripomeňte si, ako vám jeden malý komár dokáže pokaziť celú noc.


Poznámka: Slovo "spell" používam zámerne. Nepoznám totiž slovenské slovo, ktoré nemá v sebe negatívny náboj ako napríklad " zaklínadlo" alebo "kliatba". Ak také slovo poznáte, sem s ním!


Čo teda robiť, ak vám chce niekto ublížiť, chcete ochrániť svoj dom či pozemok, alebo chcete zabrániť tyranii? Predtým, ako sa rozhodnete zmraziť nepriateľa, odvrátiť zlo, alebo praktizovať obrannú mágiu, je dobré trocha sa pohrúžiť do seba. Nikdy nekonajte v hneve a rozhorčení, nechajte si to "rozležať" v hlave. Môžte dotyčnému dohovoriť, dohodnúť sa s ním alebo inak, nemagicky konaniu zabrániť? Aké bude mať vaše konanie dôsledok, a to možno na viacero generácií? Ak človek koná ďalej zlo a vyčerpali ste všetky možnosti, čítajte ďalej.


Zmrazenie nepriateľa


Obranná mágia je stará ako ľudstvo samo. Vždy existovali ľudia, ktorí sa vyžívajú v ubližovaní iným. Možno podobné konanie videli u niekoho iného, možno ich detstvo nestálo za nič a nič iné nepoznajú. Takéto konanie však nemusíme a nesmieme akceptovať, pretože tým napomáhame nekončiacej sa línii ubližovania, zneužívania a zloby.


Ak chceme zabrániť niečomu, čo by mohlo ublížiť nám či blízkej osobe, predovšetkým musíme mať vieru v seba a vieru, že dokážeme veci ovplyvniť. Osoba s nízkym sebavedomím, ktorá vykonáva mágiu, míňa zbytočne čas i prostriedky. Mágia je totiž cestou sebareflexie, sebauvedomenia, odvahy a neskonalej viery v prepojenie prírody a človeka. Príroda nie je pomstychtivá, čerpá z prvotnej, nevykynožiteľnej sily žiť a prosperovať.


Budete potrebovať:


papier a ceruzku

niť, čiernu, červenú alebo bielu

malú sklenenú fľašu

kameňNakreslite na papier runu z obrázku. Táto runa je znak križovatky. Nakreslite v strede križovatky bodku, ktorá reprezentuje osobu, ktorej chcete zabrániť páchať zlo. Poskladajte papier na čo najmenší kúsok. Môžte, ale nemusíte povedať nasledovné slová.


Zíde z očí, zíde z mysle,

väzním tieto činy nečisté,

Slová skutkom stanú sa,

na ľad zmení sa.


Ako vieme, slová majú veľkú moc, slovo "spelling" predsa pochádza zo slova spell. Lístok obaľte niťou, na konci ju zaviažte, a hoďťe do fľaše spolu s kamienkom. Naplňte fľašu vodou a strčte ju do mrazničky. Nechajte ju tam celý mesiac. Počas novu ju potom zakopte niekde, kde môže nerušene ležať.


Zrkadlový spell


Budete potrebovať


dve zrkadlá, prípadne nádobu vyplnenú zo všetkých strán alobalom

niť, čiernu, bielu alebo červenú

papier a pero alebo fotografiu človeka, ktorý vás trápi

sviečku, čiernu alebo bielu

soľ


Napíšte na papier meno človeka, ktorý vás trápi a ubližuje vám, alebo použite fotografiu. Položte ju medzi zrkadlá, ktoré smerujú k sebe. Obaľte všetko niťou, zaviažte ju a povedzte


Ublížiť už nemôžeš

vlastné zlo nezmôžeš

Bolesť ktorú pôsobíš

Na seba obrátiš


Vykopte hlbokú jamu, hoďte do nej zrkadlá, ak chcete na ňu napľuť, vaša vec. Zapáľte sviečku a voskom zapečaťte uzol. Nechajte sviečku dohorieť. Ak sa váš zámer medzitým zmenil, ešte je čas všetko zrušiť. Ak chcete spell dokončiť, hoďte do jamy zvyšok sviečky, zakopte ju, urobte okolo nej kruh zo soli a odíďte preč.


Ochrana domova


Predtým, ako prejdeme k tomuto kúzlu (ha, tuším so našla to správne slovo), je dôležité podotknúť, prečo je dôležité vyznať sa aj v obrannej mágii. Možno máte predstavu, že každý vám chce len dobre, a že by ste neubížili ani muche, ale ak ste niekedy jedli mäso alebo odtrhli kvetinu, už ste túto zásadu sami porušili. Ide však o rovnováhu v našom konaní. Hádam sme sa už v modernej histórii dostali ďalej ako "oko za oko, zub za zub." Neznamená to však pasívne sedieť, a nechať si so sebou mávať, prípadne si nechať vykradnúť dom.


Začnite napríklad tým, že si vysadíte pri vchode do domu rozmarín (pozor, na zimu ho treba chrániť pred mrazom). Pripadne na štyri strany pozemku alebo bytu dáte tzv.ochranné kamene (kamene, do ktorých vdýchnete svoj zámer ochrániť dom). Niekedy toto kúzlo funguje až príliš dobre a nečudujte sa, že vás nemôže potom nájsť ani elektrikár. Veľmi jednoduchou a rýchlou mágiou je nabitie kľúča od domu alebo bytu vaším zámerom ochrániť dom. To však predpokladá uvedomiť si svoj zámer každý krát, keď otvárate dvere. Mnohí si však často ani nepamätáme, kde sme svoje kľúče položili, a to by vysvetľovalo snahu premeniť ľudí na očipované holuby. To je však naozaj téma pre iný blog.


Klasickým, a po stáročia používaným kúzlom na ochranu domu je tzv. Bosorkina fľaša. Najstaršia zachovaná zmienka o takejto fľaši pochádza z Anglicka zo 17. storočia. Tradične do nej vopchávali všeličo, od moču po krv, ale neviem ako vám, mne sa to zdá nechutné. Ako však často hovorím "you do you".
Budete potrebovať:


sklenenú fľašu

ocot

špendlíky, klince, kúsky skla

štipľavú papriku

klinčeky (korenie)

tymián


Dajte všetky veci do fľaše a zavrite, ak chcete aj zapečaťte voskom. Dajte ju do kvetináča pri vchode alebo niekde blízko vchodu do domu (bez toho, aby sa k nej dostali detské ruky alebo domáce zvieratá.) Odstráňte a nahraďte akonáhle vidíte vo fľaši pleseň alebo inú špinu.


Všetky kúzla, ktorými sa chceme niečoho zbaviť, vykonávame počas ubúdajúceho mesiaca, prípadne počas noci pred novom. Energia týchto dní trvá až 48 hodín, takže ani tí najzaneprázdnenejší ľudia sa nemajú na čo vyhovoriť. Nov je vhodný pre nové začiatky, spln pre všetky kúzla. Načasovať si mágiu môžme aj podľa dní v týždni. Tejto téme sa však budem venovať v inom príspevku. O sile mesiaca na produktivitu je toto video.


Želám vám veľa úspechov pri obrannej mágii. Veru, svet je plný zlých úmyslov nešťastných ľudí, teraz však viete, ako aspoň trochu zlobe zabrániť.

17 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page