top of page

A hovná vyplávali na povrchAk sa niekomu zdá, že hovoriť o žumpe je trápne a nanajvyš nevhodné, hneď vás presvedčím o opaku. Úprimne, každý si potrebuje uľaviť. Uľavujeme si jedenkrát, niekedy aj tri krát denne. Preto je žumpa mimoriadne dôležitá. Ak v dome navyše žije niekto s traumou, ktorá pochádza ešte z detstva, stane sa táto delikátna záležitosť prioritou.


Môj manžel prežil detstvo v dome so žumpou, ako ostatne, mnohí z nás. Žumpa bola spoločná pre viacero domácností, a občas sa stalo, že sa naplnila, alebo skôr preplnila. Predstavte si malého chlapca, ktorý stojí nad záchodovou misou plných hovien od suseda, ktorý obľubuje štipľavú klobásu a hladina stále stúpa, a vtedy pochopíte, že isté detské traumy trvajú celý život. Riešenie predstavy, že obsah záchodovej misy bude stále stúpať, a postupne zaleje celý dom, záhradu a mesto, podobne ako v rozprávke o hrnčeku var, by bolo veľa aj na Freuda. Preto prioritou číslo jedna bola oprava žumpy. Bývame totiž niekde, kde líšky dávajú dobrú noc, a kanalizáciu nikto na kopec ťahať nebude.


Vážení, taká oprava žumpy, to je vám zdĺhavá vec. Najskôr príde geológ, ktorý zhodnotí kvalitu pôdy, vypracuje sto stranový manuál, medziiným o tom, akými prostriedkami môžte a nemôžte umývať záchod, keďže tá tekutá časť ide rovno na povrch zemský. Potom príde bagrista, je okolo toho veľa hliny a smradu. Teraz sme síce o pár tisíc ľahší, ale máme krásnu modernú žumpu s nádržou na tuhý obsah, ktorý tu volajú blatko, čo je skutočne milé slovo na niečo, čo to skutočne zahŕňa. Keď chcete, blatkom vám pri čerpaní môžu postriekať záhradu, aby všetko pekne rástlo (zabudnite na to). Tekutý obsah tečie priamo dolu kopcom a rozlieva sa v malých hadičkách po povrchu zemskom. Krásne tam všetko rastie, a túto časť obľubujú najmä diviaky, ktoré sú našimi návštevníkmi tak raz za mesiac.


To je všetko o žumpe. Vážte si, že si máte kde uľaviť. Lebo nikdy neviete, kedy sa zem zastrasie a hovná vyplávajú na povrch.

44 views0 comments

Recent Posts

See All

Yorumlar


bottom of page