top of page

Čaro jedného lístka


Mnohé knihy o mágii spomínajú bobkový list, na obrázku je čaj z bobkového listu a rozmarínu

Vavrín (laurus nobilis) alebo bobkový list je mimoriadne všestranná bylinka. Isto ju pridávate do polievok, omáčok a strukovinových jedál, ale vedeli ste, že prináša šťastie, hojnosť a úspech vo všetkých oblastiach života a je veľmi používaná v mágii? Nečudo, že víťazov v staroveku krášlil veniec z vavrínu a ja dúfam, že po prečítaní tohto článku sa na ten nenápadný usušený list budete pozerať s väčšou úctou.


Bobkový list má ľahké sedatívne účinky (môžte ho piť ako čaj), podporuje trávenie, a má aj antiseptické (protizápalové) účinky. V Provensálsku rastie tento krík voľne v prírode, neznesie však veľké mrazy, preto ho pestujte radšej v kvetináči a na zimu preneste dovnútra. Rastie veľmi pomaly, ale po potulkách Provensálskom sme našli i úctyhodné exempláre, vysoké niekoľko metrov. Pre mágiu vám však stačí aj ten usušený lístok z poličky s koreninami (čerstvý má samozrejme u mňa prednosť).Ako používať bobkový list v mágii


1. Hladká plocha listu je ideálna na písanie. Takmer každá kniha, ktorá sa venuje mágii bylín, spomína bobkový list práve pre tento účel. Napíšte naň slovo alebo znak, ktorý reprezentuje, čo chcete v živote dosiahnuť. Potom ho spáľte počas novu mesiaca - nastane tak výrazný posun v tom, čo chcete dosiahnuť. Slovo ako šťastie, hojnosť či láska môžte na bobkový list aj vyryť nožom - takéto lístky hádžem do Silvestrovskej kapustnice.


2. Každé čarovanie si vyžaduje sústredenie a odpútanie sa od reality. Na fyzické vymedzenie priestoru si vytvorte magický kruh z bobkových listov.


3. Bobkový list sa v mágii využíva na pričarovanie hojnosti i peňazí. Noste so sebou preto v peňaženke bobkový list.


4. Keď neviete, kam má váš život smerovať, spite s bobkovým listom pod vankúšom. Hneď ráno si zapíšte do denníka sen, ktorý sa vám v tú noc sníval.


5. Prášok prianí s použitím bobkových listov môžte nájsť tu.


6. Ak vás hnevá to čo sa deje vo svete a idete sa zúčastniť na proteste, majte vo vrecku jeden bobkový list na ochranu. Amulety by vás totiž v mnohých častiach sveta mohli stáť život (vážne, ešte stále sú na svete miesta, kde sú čarodejnice lynčované).


7. Zimný kúpeľ: tento kúpeľ spája vôňu ružových lístkov, osviežujúcu farbu ibišteka, magickú palinu a bobkové listy. Zároveň úžasne uvoľní svaly po námahe (pridať môžte aj rozmarín a zázvor).


Budete potrebovať: za hrsť z každej bylinky: ibištek, ružové lupene, palina a 7 bobkových listov pre šťastie. Zabalte všetko do vrecúška z gázy a dajte do kúpeľa.41 views0 comments

コメント


bottom of page